266px StFrancis part

Niech cię Pan błogosławi i strzeże.

Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,
niech cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku tobie swoje oblicze
i niech cię obdarzy pokojem.
(Mk 6,7-13)
Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi. I przykazał im. żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. „Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien”. I mówił do nich: „Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich”. Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

…zaczął rozsyłać ich po dwóch…
Ciekawe w jaki sposób dobierał w pary?
Czy i dziś wysła po dwóch?
Jest tak w życiu, że spotykamy wielu ludzi. Jest też tak, że z niektórymi współpracujemy, są nam dani na jakiś czas. Jesteśmy jakby dobrani. Do jednych jest nam bliżej, a do drugich dalej. Pewnie tak było i w tym przypadku. Jednak jest znacząca sprawa, że to Jezusa przywołuje do siebie, daje władzę i przykazuje co mają robić. Posyła ubogich, a bogatych w MOC BOŻĄ!!!
Więc idzie tych dwóch i wzywa do nawrócenia. W jaki sposób? Słowem, świadectwem, miłością, życzliwością, otwartością, tym, że w ogóle idą razem i wchodzą w te miejsca w których też są niemile widziani. Ofiarują MOC BOŻĄ, jednak kto nie przyjmuje, nie słucha, otrzepują wszystko co z tymi ludźmi związane i idą dalej.
Może zdarzyło się i w twoim życiu, że wpadłeś w takie towarzystwo???
Może warto otrzepać się z niezdrowych relacji, wyjść z miejsc w których Boga nie ma.
Bóg daje nam moc w sakramentach, nie pozwólmy bezcześcić tych darów. Jeżeli pragniesz Boga, zrobisz wszystko, by JEGO MIŁOŚĆ była obecna w tym towarzystwie w którym się obecnie znajdujesz!!!
7 lipca Siostra Blanka złożyła I profesję zakonną!!!🤗

Otaczamy modlitwą i gratulujemy🤗
Wielbię Cię, całe życie Ci oddaję.
Wielbię Cię, choć uczynki moje małe.
Wielbię Cię, jesteś bliżej niż ja sobie. 
Wielbię Cię, dałeś wszystko w Swoim Słowie.
Wielbię Cię, noszę w sercu Twoje znamię. 
Wielbię Cię, Ty znasz imię me na pamięć.
Wielbię Cię, całym sercem, duszą, ciałem
Wielbię Cię, oto jestem dla Twej chwały! 

12

13

14

15

16

17

18

19


23 czerwca jubileusz 50-lecia życia zakonnego obchodziły: s. Eligia, s.Kanizja, s.Goretti i s.Ezechiela.Jubileusz 25-lecia życia zakonnego obchodziły: s.Mariola , s.Wiktoria i s.Helena. Drogim Jubilatkom życzymy radości płynącej ze zjednoczenia z Chrystusem oraz siły na dalsze lata.

1
2
3
4
5
9


strimTransmisja on-line z Kościoła Matki Bożej Bolesnej w Oświęcimiu znajduje się na stronie w prawej kolumnie pod FB.
ZAPRASZAMY!!!
W miniony piątek spotkałyśmy się z Możdżanowie - rodzinnej miejscowości bł. s. Sancji, aby raz jeszcze podziękować Bogu za jej święte życie i powołanie do naszego Zgromadzenia. W podwórzu domu, w którym się urodziła, stanął piękny ołtarz polowy, przy którym w samo południe odbyła się Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Edwarda Janiaka, a po niej radosne spotkanie przy wspólnym stole. Dzięki życzliwości państwa Krawców - aktualnych mieszkańców i opiekunów domu s. Sancji - atmosfera była prawdziwie domowa, a obecność Matki Generalnej Joanny wraz z nowicjatem oraz obecność sióstr zarówno z Poznania, Krakowa jak i z Gdańska sprawiła, że był to czas spędzony w radości siostrzanej wspólnoty.