Aktualności

Modlitwa o powołania

11 czerwca 2017, Niedziela

W dniach 10/11.06.2017 w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się XIV Ogólnopolskie Nocne Czuwanie w intencji powołań i powołanych w Kościele. Idea czuwań nocnych w intencji powołań i powołanych w Sanktuarium owocuje corocznym spotkaniem osób różnych stanów. Uczestnicy, w modlitewnym zawierzeniu (Modlitwa różańcowa, Adoracja, Eucharystia o północy, Droga Krzyżowa na kalwaryjskich Dróżkach) Bogu, prosili Pana za powołanych oraz o nowe powołania w Kościele Chrystusowym.

Rocznica beatyfikacji M. Małgorzaty Szewczyk

9 czerwca 2017, Piątek

9 czerwca 2013r. ogromna radość wypełniła nasze serca. Nasza Założycielka została ogłoszona błogosławioną. Wydarzenie to miało miejsce w Łagiewnikach.Minęło już 4 lata od tej uroczystości. W naszym Przedszkolu nr 18 w Krakowie z tej okazji odbył się konkurs o patronce tego przedszkola - Bł. M. Małgorzacie. Każda grupa przygotowała prace plastyczne oraz pogłębiła swoją wiedzę. Wyróżniały się wybitnie Starszaki, które z radością i dumą opowiadały o Błogosławionej. Na uwagę zasługuje wiersz napisany przez Mamę jednego z przedszkolaków:

W Ośwęcimiu (zdjęcia)

8 czerwca 2017, Czwartek

5 czerwca 2017 spotkałyśmy się przy naszej Błogosławionej Założycielce, aby dziękować za dar jej życia i świętości. Matka Małgorzata staje się nas każdego dnia światłem na naszych drogach posługi Bogu i człowiekowi. Jej zapał i entuzjazm jest iskrą Bożą dla nas, aby otwierać się na działanie Ducha Świętego pośród naszej codzienności. Matka Małgorzata dodaje nam odwagi do podejmowania nowych wyzwań.

Nabożeństwo majowe Przedszkolaków

31 maja 2017, Środa

31 maja spotkaliśmy się w naszej kaplicy Domu Generalnego z dziećmi naszego Przedszkola. Razem modliliśmy się do naszej Dobrej Matki Maryi prosząc o opiekę nad rodzinami. Wspomnieliśmy o objawieniu Matki Bożej w Fatimie. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością na ten temat. Na zakończenie modlitwy złożyliśmy pod ołtarzem serduszka wykonane przez dzieci.

Relikwie Bł. Matki Małgorzaty Szewczyk i Bł. Siostry Sancji Janiny Szymkowiak w Republice Czeskiej (zdjęcia)

24 maja 2017, Środa

Dnia 22 maja 2017 r. w Republice Czeskiej w Kosmonosach w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego podczas Mszy św. zostały przekazanie relikwie Bł. Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk Założycielki Zgromadzenia Sióstr Serafitek i Bł. Siostry Sancji Janiny Szymkowiak - Serafitki oraz Bł. Matki Zofii Czeskiej Założycielki Zgromadzenia Sióstr Prezentek. Mszy św. przewodniczył abp. Wacław Depo - Metropolita Częstochowski. Uroczystość transmitowała TV TRWAM z Torunia. Siostry Serafitki i Siostry Prezentki odpowiedziały na zaproszenie ks. Jiří Veith – proboszcza parafii i wzięły udział w uroczystości oraz w spotkaniu Rodziny Radia Maryja w Kosmonosach . Wraz z relikwiami Siostry ofiarowały dla parafii obrazy swoich Błogosławionych. Podczas audycji Radia Maryja „ Rozmowy niedokończone”, które prowadził o. Dawid Wilczyński CSsR, Siostry podjęły temat życia i działalności Błogosławionych.

Strona 1 z 67‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›

Audio

KsDrHabWygralaWyklad.mp3

Wykład ks. dr hab. Pawła Wygralaka wygłoszony podczas sesji poświęconej Bł. Sancji

Temat sesji " Wychowanie naszym zadaniem i powołaniem" Poznań, 17.11.2012, Centrum Jana Pawła II, parafia św. Rocha

Filmy

Filmik z Bolivii

Filmik z Bolivii