266px StFrancis part

Niech cię Pan błogosławi i strzeże.

Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,
niech cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku tobie swoje oblicze
i niech cię obdarzy pokojem.
Miesiąc październik dedykowany Maryji, wypełniony jest w Gabonie różnymi inicjatywami, które zachęcają do modlitwy różańcowej. W Sanktuarium Matki Bożej Gabońskiej, w dniu kiedy w Polsce odmawiano różaniec do granic, grupy różańcowe (jest ich 5: grupa św. Ludwika Marii Grignon de Monfort, św. Jana Pawła II, św. Maksymiliana, św. o. Pio, św. Moniki) zorganizowały procesje Maryjną połączoną z medytacją różańcową.Każdego dnia na popołudniowym nabożenstwie różne wspólnoty i pielgrzymi zbierają się, by odmówić wszystkie części różańca. Gabończycy modlą się dużo do Maryi. Przynoszą Jej swoje osobiste intencje, polecają problemy rodzinne oraz ich kraju. Traktują Mamę Maria jako szczególną pomoc w odpędzaniu złego ducha. Często zauważa się różaniec zawieszony na szyi zarówno u dzieci, młodzieży jak i u dorosłych. Nikt się tego nie wstydzi, ani nie boi świadczyć o swoim przywiązaniu do Matki Bożej. Wyraża się to również w ubiorze. Tubylcy lubią nosić kolorowe materiały z wizerunkiem Maryi- szczególnie w Jej święta. Na zakończenie miesiąca różańcowego zaplanowane jest nocne czuwanie gdzie w programie ujęta jest Msza św, konferencja, projekcja filmu o tematyce Maryjnej, śpiew, cały różaniec oraz świadectwa z doświadczenia tej modlitwy.
 IMG 20171016 WA0004 Custom
FRANCJA
Przeniknięte duchem wspólnej odpowiedzialności za losy naszej Ojczyzny Polski i całego świata, siostry Serafitki z dwóch wspólnot : Montmorency i Deuil la Barre, dołączyły do wszystkich modlących się na granicach kraju i nie tylko.

Zebrały się w ciszy kościoła parafialnego w Deuil la Barre, jak kiedyś uczniowie w zamkniętym Wieczerniku. Polecały nie tylko Polskę ale i ludzi, którym służą i cały naród francuski tak bardzo zróżnicowany. WIĘCEJ


ob 884098 mini img 9779
TEXAS
Duchowo , modlitwą i myślami Serafitki jednoczyły się z całym narodem w błaganiu Boga z Matką Najśw. o miłosierdzie i ochronę krajów i całego świata.

IMG 0520 Medium PYSZNICA
Modlitwa na granicy z Ukrainą w Wielkich Oczach.
P1080126 Medium    BARTOSZYCE
DSC08294

KLESZCZELE
IMAG2206 Custom
CIESZYN
IMG 20171008 WA0000
SŁUBICEslubice PRZEŁĘCZ BUKOWSKA
małe29
małe31 USTRONIE
Różaniec do Granic 054 Custom  USTRZYKI DOLNE

ustrzyki GDAŃSK


poznań morze Custom
Wspólnota przy via Moncenisio 14/2 jest pierwszą placówką Zgromadzenia w Rzymie powstałą w 1989 roku ściśle związaną i służącą sprawom procesu beatyfikacyjnego Matki Założycielki bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk i bł. s. Sancji Janiny Szymkowiak. Jednocześnie działalność placówki to od prawie 30 lat posługa pielęgniarska 3 sióstr serafitek w prywatnej Klinice Villa Valeria oraz wśród osób potrzebujących w środowisku.Pontificio Collegio Armeno – w tym właśnie Kolegium 4 siostry serafitki służą modlitwą i pracą - w kuchni i pralni - kapłanom i klerykom, którzy kształcą się na uniwersytetach w Wiecznym Mieście. Posługa ta została przyjęta ze względu na potrzeby Zgromadzenia związane z procesami beatyfikacyjnymi, które były prowadzone i nadal są w toku gdyż wszyscy czekamy na kanonizację naszych błogosławionych.

Wielka radość wypełniła serca Sióstr w Oświęcimiu. Obraz przedstawiający św. Franciszka po odnowieniu powrócił do kościoła i znajduje się w ołtarzu bocznym. Renowację przeprowadzili: Piotr Moskal i Teresa Śliwka-Moskal, którzy namalowali obraz beatyfikacyjny naszej bł. M. Małgorzaty.
IMG 0858 Custom
Z 17/18 września 2017 r. odbędzie się nocne czuwanie z Matką Bożą Częstochowską Sióstr ze Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej (Sióstr Serafitek) na Jasnej Górze w roku Jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Modlitwa rozpocznie się o godz.21.00 Apelem Jasnogórskim, a zakończy się o godz. 4.30. Mszy św. o północy przewodniczyć będzie o. Marcin Ciechanowski OSPPE. Czuwanie, połączone z ofiarą, w tym jubileuszowym roku będzie zawierzeniem siebie i całego Zgromadzenia Matce Bożej Królowej Polski.