W ten dzień każda z nas jednoczyła się w swoim sercu z naszą bł. M. Małgorzatą Szewczyk. Uwielbiałyśmy Boga za dar naszej Ukochanej Założycielki, która dała początek naszemu Zgromadzeniu. Klasztor oświęcimski to miejsce szczególne – to DOM, do którego się WRACA, jak do domu swojej mamy. Tutaj nie trzeba wiele słów wypowiadać. Przy drewnianej trumience bł. M. Małgorzaty, umieszczonej po lewej stronie ołtarza – wystarczy BYĆ… bo Matka wie wszystko, co kryje się w naszych sercach… i dla swoich córek duchowych wyprasza to, co najlepsze… spotkanie w niebie z najlepszym Ojcem.
Z okazji uroczystości ku czci bł. M. Małgorzaty Szewczyk została odprawiona Msza św. Pod przewodnictwem bp Piotra Gregera. Pasterz diecezji bielsko – żywieckiej zachęcał nas do powierzania się bł. M. Małgorzacie: „Mamy nadzieję i wierzymy w Twoje owocne wstawiennictwo przez Bogiem w naszych codziennych sprawach. Ucz nas regularnej praktyki wsłuchiwania się w słowo Boga i mądrego kształtowania codzienności poprzez harmonię modlitwy, pracy i twórczego wypoczynku, zawsze z zachowaniem priorytetu Bożej woli”.
Na wspólnym świętowaniu obecna była Matka Generalna Justyna Wydra wraz z Siostrami Prowincjalnymi i licznie zgromadzonym Siostrami. Za wszystko niech Bóg będzie uwielbiony!
s. Leonarda Sawa