266px StFrancis part

Niech cię Pan błogosławi i strzeże.

Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,
niech cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku tobie swoje oblicze
i niech cię obdarzy pokojem.

Zanim Matka Boża w kopii swojej Jasnogórskiej Ikony 19 maja uroczyście rozpoczęła perygrynację w archidiecezji poznańskiej, witana przez biskupów, kapłanów i tłumy wiernych, najpierw spędziła cichutko trzy dni w naszym poznańskim klasztorze.

Bogu dzięki i uwielbienie za czas nawiedzenia naszej poznańskiej wspólnoty przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Przez dwa dni nasza kaplica stała się kaplicą jasnogórską, w której obraz Matki Bożej miałyśmy na wyciągnięcie ręki i to dosłownie… Nie trzeba wielu słów będąc przy Niej. Jej przenikający i skupiony wzrok, którym na nas patrzy mówi sam za siebie: ” wiem dziecko co przeżywasz, znam twoje radości i smutki, chcę być blisko ciebie, dlatego tu Jestem w ikonie Mojego Obrazu, chcę być blisko każdego mojego dziecka, które tak bardzo kocham i o którym nigdy nie zapominam…”  Módlmy się za tych wszystkich ludzi, których nasza Matka będzie nawiedzać o otwarte serca na przyjęcie Tej, Która chce być ze swoimi dziećmi i udzielać im łask, które nieustannie wyprasza u Swojego Syna jak kiedyś w Kanie Galilejskiej.

Matko Boża, Niepokalana Maryjo! Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko, czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w macierzyńską niewolę miłości. Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi Świętemu, którego jesteś Matką. Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twego Syna, i zawsze zwyciężasz. Spraw więc, Wspomożycielko Wiernych, by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.

my 1600x950

DSC 0626 1600x1068DSC 0688 1600x1068DSC 0632 801x1200DSC 1113 801x1200