Aktualności

Procesja ku czci św. Stanisława w Krakowie

19 maja 2017, Piątek

Jak co roku ulicami Krakowa przeszliśmy na Skałkę. Zakony i Zgromadzenia zakonne niosły swoich świętych i błogosławionych. Także nie zabrakło naszej bł. M. Małgorzaty i bł. s. Sancji

Wielkanoc 2017 (zdjęcia)

16 kwietnia 2017, Niedziela

Kolejny już raz zapraszamy do wysyłania zdjęć dekoracji przygotowanych przez Siostry. Możemy przez to podzielić się radością ze Zmartwychwstania naszego Pana i ubogacić nawzajem tym co robimy. Adres e-mail: cmbb@op.pl

Nowa książka o bł. s. Sancji

3 kwietnia 2017, Poniedziek

Kardynał Zenon Grocholewski, postulator w procesie beatyfikacyjnym bł.Sancji (Janiny) Szymkowiak, dzieli się z czytelnikiem fascynującą drogą życiową i duchową Wielkopolanki, która postanowiła zostać świętą i postanowienie konsekwentnie realizowała - najpierw na studiach romanistycznych, potem w służbie zakonnej, wreszcie w trudnym czasie okupacji, kiedy to swoją wiedzą i dobrocią służyła jeńcom wojennym. Biografia bł. s. Sancji, przeniknięta światłem miłości płynącej ze słowa Bożego, stanowi punkt wyjścia do rozważąń na temat wychowania, życia rodzinnego i zakonnego, pracy nad własnym charakterem oraz służby bliźniemu.

Anioł Dobroci. Bł. Sancja Szymkowiak. W 15. rocznicę beatyfikacji

1 marca 2017, Środa

„Anioł Dobroci” - tymi dwoma słowami można w wielkim skrócie określić życie i działalność bł. s. Sancji Szymkowiak. Była ona zwyczajną i prostą dziewczyną, która pragnęła przeżyć swoje życie w sposób „niezwyczajny”. Trudno doszukiwać się w jej życiorysie spektakularnych wydarzeń, czy dokonywanych przez nią cudów. Ziemska wędrówka bł. s. Sancji Szymkowiak nacechowana była jednak nieprzeciętną pokorą, wiernością i miłością do Chrystusa i otaczających ją ludzi. Przyjęta przez nią życiowa dewiza „Jak się oddać Bogu, to oddać się na przepadłe” sprawiła, że bezgranicznie ufała Bogu, a w swojej codzienności bezkompromisowo szukała Jego woli. „Postać Siostry Sancji ma wiele do powiedzenia w obecnych czasach. Życie młodej chrześcijanki proponuje nie starzejące się nigdy wartości i cnoty. Pokazuje przede wszystkim młodemu pokoleniu, że miłość Boga powinna zajmować centralne miejsce w jego życiu”. W 2017 roku przeżywamy 15. rocznicę beatyfikacji bł. s. Sancji Szymkowiak, która odbyła się 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach. Wyniesienia na ołtarze poznańskiej serafitki dokonał św. Jan Paweł II w czasie swojej ostatniej podróży apostolskiej do Ojczyzny.

Echo z Bolivii

12 stycznia 2017, Czwartek

Nasze Siostry Serafitki posługujące w Bolivii przygotowały wraz z dziećmi, którymi się opiekują piękne jasełka. Zapraszamy do galerii zdjęć:) A także w dniu 26 listopada tego roku 11 dzieci przyjęło Pierwszą Komunię Świętą. Po wielomiesięcznym przygotowaniu pod okiem s. Andrei okazali się gotowi,aby przyjąć kolejny sakrament: Paula Rita, Carol, Nimia, Yan Carla, Silvia, Carla Patricia, Vanesa, Deisy, Gabriela, Adela i Alexander. Bez większych problemów przeszli przez egzamin u ks. Proboszcza. W piątek przed swoją uroczystością przystąpili do sakramentu spowiedzi. Pozostał Biały Tydzień w kościele parafialnym. Modlitwą i świadectwem życia bądźmy im starszymi siostrami w wierze.

Strona 2 z 67‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›

Audio

KsDrHabWygralaWyklad.mp3

Wykład ks. dr hab. Pawła Wygralaka wygłoszony podczas sesji poświęconej Bł. Sancji

Temat sesji " Wychowanie naszym zadaniem i powołaniem" Poznań, 17.11.2012, Centrum Jana Pawła II, parafia św. Rocha

Filmy

Filmik z Bolivii

Filmik z Bolivii