Aktualności

Relikwie Bł. Matki Małgorzaty Szewczyk i Bł. Siostry Sancji Janiny Szymkowiak w Republice Czeskiej (zdjęcia)

24 maja 2017, Środa

Dnia 22 maja 2017 r. w Republice Czeskiej w Kosmonosach w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego podczas Mszy św. zostały przekazanie relikwie Bł. Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk Założycielki Zgromadzenia Sióstr Serafitek i Bł. Siostry Sancji Janiny Szymkowiak - Serafitki oraz Bł. Matki Zofii Czeskiej Założycielki Zgromadzenia Sióstr Prezentek. Mszy św. przewodniczył abp. Wacław Depo - Metropolita Częstochowski. Uroczystość transmitowała TV TRWAM z Torunia. Siostry Serafitki i Siostry Prezentki odpowiedziały na zaproszenie ks. Jiří Veith – proboszcza parafii i wzięły udział w uroczystości oraz w spotkaniu Rodziny Radia Maryja w Kosmonosach . Wraz z relikwiami Siostry ofiarowały dla parafii obrazy swoich Błogosławionych. Podczas audycji Radia Maryja „ Rozmowy niedokończone”, które prowadził o. Dawid Wilczyński CSsR, Siostry podjęły temat życia i działalności Błogosławionych.

Procesja ku czci św. Stanisława w Krakowie

19 maja 2017, Piątek

Jak co roku ulicami Krakowa przeszliśmy na Skałkę. Zakony i Zgromadzenia zakonne niosły swoich świętych i błogosławionych. Także nie zabrakło naszej bł. M. Małgorzaty i bł. s. Sancji

Wielkanoc 2017 (zdjęcia)

16 kwietnia 2017, Niedziela

Kolejny już raz zapraszamy do wysyłania zdjęć dekoracji przygotowanych przez Siostry. Możemy przez to podzielić się radością ze Zmartwychwstania naszego Pana i ubogacić nawzajem tym co robimy. Adres e-mail: cmbb@op.pl

Nowa książka o bł. s. Sancji

3 kwietnia 2017, Poniedziek

Kardynał Zenon Grocholewski, postulator w procesie beatyfikacyjnym bł.Sancji (Janiny) Szymkowiak, dzieli się z czytelnikiem fascynującą drogą życiową i duchową Wielkopolanki, która postanowiła zostać świętą i postanowienie konsekwentnie realizowała - najpierw na studiach romanistycznych, potem w służbie zakonnej, wreszcie w trudnym czasie okupacji, kiedy to swoją wiedzą i dobrocią służyła jeńcom wojennym. Biografia bł. s. Sancji, przeniknięta światłem miłości płynącej ze słowa Bożego, stanowi punkt wyjścia do rozważąń na temat wychowania, życia rodzinnego i zakonnego, pracy nad własnym charakterem oraz służby bliźniemu.

Anioł Dobroci. Bł. Sancja Szymkowiak. W 15. rocznicę beatyfikacji

1 marca 2017, Środa

„Anioł Dobroci” - tymi dwoma słowami można w wielkim skrócie określić życie i działalność bł. s. Sancji Szymkowiak. Była ona zwyczajną i prostą dziewczyną, która pragnęła przeżyć swoje życie w sposób „niezwyczajny”. Trudno doszukiwać się w jej życiorysie spektakularnych wydarzeń, czy dokonywanych przez nią cudów. Ziemska wędrówka bł. s. Sancji Szymkowiak nacechowana była jednak nieprzeciętną pokorą, wiernością i miłością do Chrystusa i otaczających ją ludzi. Przyjęta przez nią życiowa dewiza „Jak się oddać Bogu, to oddać się na przepadłe” sprawiła, że bezgranicznie ufała Bogu, a w swojej codzienności bezkompromisowo szukała Jego woli. „Postać Siostry Sancji ma wiele do powiedzenia w obecnych czasach. Życie młodej chrześcijanki proponuje nie starzejące się nigdy wartości i cnoty. Pokazuje przede wszystkim młodemu pokoleniu, że miłość Boga powinna zajmować centralne miejsce w jego życiu”. W 2017 roku przeżywamy 15. rocznicę beatyfikacji bł. s. Sancji Szymkowiak, która odbyła się 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach. Wyniesienia na ołtarze poznańskiej serafitki dokonał św. Jan Paweł II w czasie swojej ostatniej podróży apostolskiej do Ojczyzny.

Strona 2 z 67‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›

Audio

KsDrHabWygralaWyklad.mp3

Wykład ks. dr hab. Pawła Wygralaka wygłoszony podczas sesji poświęconej Bł. Sancji

Temat sesji " Wychowanie naszym zadaniem i powołaniem" Poznań, 17.11.2012, Centrum Jana Pawła II, parafia św. Rocha

Filmy

Filmik z Bolivii

Filmik z Bolivii