Aktualności

BÓG LICZY NA CIEBIE

18 listopada 2016, Piątek

Odwiedziny milionów radosnych, młodych chrześcijan wzbudziły gorącą potrzebę dziękczynienia Panu Bogu za ŚDM w Krakowie! Tak zrodziła się myśl o koncercie "Bóg liczy na Ciebie!", inspirowanym głównymi spotkaniami z Papieżem, m.in. Czuwaniem w Brzegach. Razem z młodzieżą z naszej parafii Najśw. Salwatora wybrałyśmy się do Areny Tauron. W koncercie usłyszeliśmy raz jeszcze najpiękniejsze pieśni z gatunku hillsong „I believe”, „Mighty to save” czy pieśni uwielbienia „Błogosław duszo moja Pana, a także hymny poprzednich ŚDM. Wielu z nas podczas Drogi Krzyżowej poruszył rysunek piaskiem - podczas koncertu zobaczyliśmy specjalną kompozycję. Koncert uświetnili znani artyści z Polski i ze świata: Sean Simmonds (USA), TGD, Kasia Wilk, Kuba Badach, Kasia Cerekwicka i wielu innych. Nasze serca na nowo napełniła radość wiary w Jezusa Chrsytusa, poczuliśmy, że Jego obecność daje niesamowitą więź między tymi, którzy Go kochają. Z uśmiechem wracaliśmy tramwajami, przepełnionymi młodymi z Krakowa i nie tylko.

po ŚDM w Krakowie... (zdjęcia)

30 października 2016, Niedziela

Niezwykłe dni w czasie wakacji, podczas których ulice miasta, kościoły i nasze domy wypełnione były młodymi ludźmi przeszły niejako do historii. Wiele osób mówi, że brakuje tej radości wiary w spotykanych ludziach. Dlatego nie chcemy, aby to, co mogliśmy przeżyć podczas ŚDM było tylko historią. Tak naprawdę dla wielu osób to był początek, a teraz następuje wprowadzanie w życie tego, co Bóg zasiał w naszych sercach. Także i w naszej parafii krakowskiej mała iskierka zaczyna się rozpalać poprzez młodych ludzi, którzy jako wolontariusze posługiwali przy spotkaniu z Papieżem Franciszkiem. Spotykamy się raz w tygodniu, aby dzielić się Słowem Bożym, pogłębiać życie religijne, ale i mieć radość przebywania z sobą. Przygotowaliśmy wieczornicę ku czci Jana Pawła II, odwiedziliśmy bł. Karolinę w Zabawie i przygotowujemy montaż o niej. Mamy nadzieję, że tak jak zachęcał Papież nasze parafie ożyją przez te młode, otwarte serca.

Z Gabonu ,,Dobry Panie, uczyń z nas narzędzia Twego pokoju" (zdjęcia)

20 października 2016, Czwartek

4 października, w wielkiej radości dane nam było przezywać uroczystość naszego patrona sw. Franciszka z Asyżu. Na zaproszenie Sióstr Klarysek w Essassa, zgromadzenia franciszkańskie z diecezji Libreville uczestniczyły we wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Basila MVE ENGONE. W swojej homilii wskazał on Biedaczynę z Asyżu jako przykład w dążeniu do świętości. Podkreślił jego prostotę, pokorę, wiarę, umiłowanie Chrystusa oraz zachęcił do pielęgnowania ubóstwa wewnętrznego, aby wzrastać w zaufaniu Bogu, zachowując dystans wobec dóbr materialnych. Po pokrzepiającym słowie skierowanym do nas, udaliśmy się na wspólną agape.

Z Gabonu (zdjęcia)

9 października 2016, Niedziela

Październik tradycyjnie jest miesiącem w szczególny sposób poświęconym modlitwie różańcowej. Wiele razy w historii modlitwa różańcowa odmawiana z wiarą zaważyła na losach narodów. Gabończycy w Sanktuarium Matki Bożej Gabońskiej z nadzieja rozpoczęli ten miesiąc. Po trudnych przejściach ostatnich tygodni, gdzie dochodziło do krwawych manifestacji, zawierzali „Maman Maria” losy swojego narodu, swoich rodzin i bliskich. W procesji, z różańcem w ręku rozmyślali nad tajemnicami życia Maryi i Jezusa. To pomaga by doświadczyć bliskości Boga.

Oświadczenie

5 września 2016, Poniedziek

W zawiązku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi sprawy niewłaściwego traktowania podopiecznych w DPS w Białce Tatrzańskiej prowadzonego przez Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej, oświadczam, że natychmiast po otrzymaniu niepokojących informacji o pewnych nieprawidłowościach w zachowaniu pracowników wobec podopiecznych placówki podjęto działania w celu ich wyjaśnienia.

Strona 4 z 67‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›

Audio

KsDrHabWygralaWyklad.mp3

Wykład ks. dr hab. Pawła Wygralaka wygłoszony podczas sesji poświęconej Bł. Sancji

Temat sesji " Wychowanie naszym zadaniem i powołaniem" Poznań, 17.11.2012, Centrum Jana Pawła II, parafia św. Rocha

Filmy

Filmik z Bolivii

Filmik z Bolivii