Aktualności

Studium formacyjne w Gdyni Orłowie

4 września 2016, Niedziela

W dniach 8-18.08.2016 r. siostry mające jubileusz 10 lat od dnia złożenia ślubów zakonnych, przeżywały Studium Formacyjne w Gdyni Orłowie. Był to czas duchowego „wypłynięcia z Panem na głębię”, a w tym roku , był szczególnym przejściem „Bramy Miłosierdzia” Bożego Serca. Ważne było, by na Eucharystii i w ciszy adoracji odnowić miłość do Mistrza, by na wspólnych wykładach i spotkaniach podwoić zapał do służby i dawania świadectwa wiary i nadziei. Piękno wschodzącego słońca wzbudzało na nowo światło, które przez śluby zakonne zapalił Duch Święty w duszach tych, które zgodziły się iść za Panem drogą czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Panie, bądź uwielbiony za łaskę powołania. Pragniemy, odnowione w morzu Twego Miłosierdzia, trwać w wierności i nieustannie dawać Ci serce, byś mógł w nas i przez nas kochać ludzi.

Echo z Bolivii

23 sierpnia 2016, Wtorek

Pierwsza Komunia. Kilkoro naszych dzieci przygotowuje się pod bacznym okiem s. Andrei do pierwszej komunii. W maju tego roku niektóre z naszych dzieci przyjęły chrzest św.. Teraz przyszedł czas, aby przejść jeden krok dalej. Przygotowanie do pierwszej komunii św. to nie tylko znajomość małego katechizmu. To przede wszystkim praktyczna nauka jak żyć , jak postępować w Hogarze, w szkole. Nauka jak zaakceptować, że czasem trzeba coś zrobić wbrew siebie, bo to dobre dla innych, tak po prostu. Jak ustępować, wybaczać, pomagać, odrabiać lekcje i sprzątać. Zdumiewa nas radość dzieci i chęć współpracy. Oby tak dalej.

ŚDM w serafickim obiektywie!(NOWE ZDJĘCIA)

2 sierpnia 2016, Wtorek

Zapraszamy do naszej GALERII ZDJĘĆ. Znajdziesz tu chwile, które zostały zatrzymane dzięki wrażliwości naszym Siostrom. Zachęcamy do wysyłania kolejnych zdjęć, które zostaną dołączone do galerii. Najciekawsze zdjęcia będą nagrodzone:) Adres: cmbb@op.pl

Ceremonia powitania Papieża Franciszka na Krakowskich Błoniach

28 lipca 2016, Czwartek

28 lipca na Błoniach zebrał się ogromny tłum młodych serc, aby razem wielbić Boga i radować się z obecności pośród nas Papieża Franciszka. Kolorowe flagi powiewały nad nami, uświadamiając wszystkim, Chrystus czyni z nas jedną rodzinę Bożą. Z bijącym sercem oczekiwaliśmy przyjazd Papieża tramwajem. Gdy reszcie dotarł nastąpiło przywitanie, i zapoznanie się ze świętymi Patronami, którzy nam towarzyszą podczas tych dni.Nie zabrakło także naszego tańca krakowiaka i Lajkonika:) Po odczytaniu Słowa Bożego papież wygłosił nam homilię. Wiele słów zapisało się w naszych sercach... Mamy nadzieję, że pozwolą nam jeszcze skuteczniej być apostołami miłosierdzia.

Papież Fanciszek już w Polsce!

27 lipca 2016, Środa

Radość wypełnia nasze serca z obecności pośród nas Papieża Franciszka. 27 lipca zawitał do naszej parafii Najśw. Salwatora w Krakowie. Zgromadziłyśmy się razem z oczekującymi pielgrzymami przy drodze, którą miał przejeżdżać. Po oczekiwaniu wypełnionym śpiewem i modlitwą nastąpił ten oczekiwany moment. Mogłyśmy chociaż na chwilkę spotkać się z Piotrem naszym czasów, głową Kościoła. Ta radość przeniosła się potem na ulice, aż dotarła pod nasz dom generalny. Gdy grupa Gabończyków zawitała z tańcem to porwała w swoje rytmy młodzież z Pysznicy:)))) Na zdjęciach można to zobaczyć.

Strona 5 z 67‹ poprzednie | ... 3 4 5 6 7 ... | następne ›

Audio

RadioVia-Rzeszow-21122012.mp3

Radio VIA - Rzeszów - rozmowa z s. Ryszardą Olech

Filmy

Filmik z Bolivii

Filmik z Bolivii