Aktualności

Echo z Bolivii

23 sierpnia 2016, Wtorek

Pierwsza Komunia. Kilkoro naszych dzieci przygotowuje się pod bacznym okiem s. Andrei do pierwszej komunii. W maju tego roku niektóre z naszych dzieci przyjęły chrzest św.. Teraz przyszedł czas, aby przejść jeden krok dalej. Przygotowanie do pierwszej komunii św. to nie tylko znajomość małego katechizmu. To przede wszystkim praktyczna nauka jak żyć , jak postępować w Hogarze, w szkole. Nauka jak zaakceptować, że czasem trzeba coś zrobić wbrew siebie, bo to dobre dla innych, tak po prostu. Jak ustępować, wybaczać, pomagać, odrabiać lekcje i sprzątać. Zdumiewa nas radość dzieci i chęć współpracy. Oby tak dalej.

ŚDM w serafickim obiektywie!(NOWE ZDJĘCIA)

2 sierpnia 2016, Wtorek

Zapraszamy do naszej GALERII ZDJĘĆ. Znajdziesz tu chwile, które zostały zatrzymane dzięki wrażliwości naszym Siostrom. Zachęcamy do wysyłania kolejnych zdjęć, które zostaną dołączone do galerii. Najciekawsze zdjęcia będą nagrodzone:) Adres: cmbb@op.pl

Ceremonia powitania Papieża Franciszka na Krakowskich Błoniach

28 lipca 2016, Czwartek

28 lipca na Błoniach zebrał się ogromny tłum młodych serc, aby razem wielbić Boga i radować się z obecności pośród nas Papieża Franciszka. Kolorowe flagi powiewały nad nami, uświadamiając wszystkim, Chrystus czyni z nas jedną rodzinę Bożą. Z bijącym sercem oczekiwaliśmy przyjazd Papieża tramwajem. Gdy reszcie dotarł nastąpiło przywitanie, i zapoznanie się ze świętymi Patronami, którzy nam towarzyszą podczas tych dni.Nie zabrakło także naszego tańca krakowiaka i Lajkonika:) Po odczytaniu Słowa Bożego papież wygłosił nam homilię. Wiele słów zapisało się w naszych sercach... Mamy nadzieję, że pozwolą nam jeszcze skuteczniej być apostołami miłosierdzia.

Papież Fanciszek już w Polsce!

27 lipca 2016, Środa

Radość wypełnia nasze serca z obecności pośród nas Papieża Franciszka. 27 lipca zawitał do naszej parafii Najśw. Salwatora w Krakowie. Zgromadziłyśmy się razem z oczekującymi pielgrzymami przy drodze, którą miał przejeżdżać. Po oczekiwaniu wypełnionym śpiewem i modlitwą nastąpił ten oczekiwany moment. Mogłyśmy chociaż na chwilkę spotkać się z Piotrem naszym czasów, głową Kościoła. Ta radość przeniosła się potem na ulice, aż dotarła pod nasz dom generalny. Gdy grupa Gabończyków zawitała z tańcem to porwała w swoje rytmy młodzież z Pysznicy:)))) Na zdjęciach można to zobaczyć.

ŚDM w Krakowie rozpoczęte

26 lipca 2016, Wtorek

26 lipca na Błoniach Krakowskich uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem Kardynała Stanisława Dziwisza rozpoczęliśmy Światowe Dni Młodzieży. To szczególny czas, w którym wiara wzrasta w sercach wszystkich uczestników. Obecność tak wielu młodych wspaniałych i szlachetnych ludzi dodaje skrzydeł na przyszłe dni. Usłyszeliśmy pytanie: skąd jesteśmy, po co tu jesteśmy i z czym chcemy wyjechać... Zachęcamy wszystkich do wysyłanie ciekawych zdjęć z ŚDM:) przewidziane są nagrody dla najciekawszych ujęć. Adres: cmbb@op.pl

Strona 5 z 67‹ poprzednie | ... 3 4 5 6 7 ... | następne ›

Audio

RadioVia-Rzeszow-21122012.mp3

Radio VIA - Rzeszów - rozmowa z s. Ryszardą Olech

Filmy

Filmik z Bolivii

Filmik z Bolivii