Aktualności

ŚDM w Krakowie rozpoczęte

26 lipca 2016, Wtorek

26 lipca na Błoniach Krakowskich uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem Kardynała Stanisława Dziwisza rozpoczęliśmy Światowe Dni Młodzieży. To szczególny czas, w którym wiara wzrasta w sercach wszystkich uczestników. Obecność tak wielu młodych wspaniałych i szlachetnych ludzi dodaje skrzydeł na przyszłe dni. Usłyszeliśmy pytanie: skąd jesteśmy, po co tu jesteśmy i z czym chcemy wyjechać... Zachęcamy wszystkich do wysyłanie ciekawych zdjęć z ŚDM:) przewidziane są nagrody dla najciekawszych ujęć. Adres: cmbb@op.pl

ŚDM Oświęcim (zdjęcia)

24 lipca 2016, Niedziela

W ciągu pierwszych trzech dni trwania Światowych Dni Młodzieży Siostry Serafitki z Oświęcimia gościły w swoich progach młodych pielgrzymów z całego świata, przebywających w tym czasie w diecezji bielsko-żywieckiej. Przybywający do naszego klasztoru mogli przede wszystkim zwiedzić muzeum bł. Matki Małgorzaty Szewczyk, poznając jej drogę do świętości, a także historię i charyzmat naszego Zgromadzenia.

Msza święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia dla wolontariatu ŚDM (zdjęcia)

20 lipca 2016, Środa

20 lipca całe sanktuarium zostało wypełnione młodymi osobami z całego świata. Chór porywał swoim śpiewem serca dziewcząt i chłopców. Można było przeżyć prawdę o Kościele, który nie zna żadnych granic, bo w centrum jest Jezus i On przekracza wszystkie bariery (nawet te językowe:)). Młodzi to przyszłość Kościoła, mają entuzjazm, który udziela się wszystkim wokoło. Napełnieni modlitwą wracaliśmy do swoich domów tramwajami, które nie mogły nas pomieścić, ale to nie przeszkadzało, aby podczas jazdy śpiewać we wszystkich językach świata.

Gabończycy na Łowieckiej 3 (zdjęcia)

20 lipca 2016, Środa

19 lipca w naszym do naszego Domu Generalnego zawitali goście z Gabonu razem z s. Leokadią. Oczekiwałyśmy na nich z radością. Miałyśmy okazję poznać ich już przed oficjanym rozpoczęciem ŚDM. Zauważyłyśmy, że bardzo łatwo można się porozumieć, ponieważ są bardzo otwarci i spontaniczni. Niestety musieli jeszcze wyjechać na dni w Archidiecezji Przemyskiej i przyjadą do nas na dłużej 25 lipca.

Modlitwa przy symbolach ŚDM

20 lipca 2016, Środa

18 lipca w parafii Najśw. Salwatora w Krakowie mogliśmy wspólnie modlić się za uczestników Światowych Dni Młodzieży. Wieczorem młodzież zaangażowana w wolontariat ŚDM razem z siostrami przygotowała Drogę Krzyżową. Ucieszyła nas obecność wielu parafian. Na koniec mogliśmy ucałować krzyż i ikonę.

Strona 6 z 67‹ poprzednie | ... 4 5 6 7 8 ... | następne ›

Audio

RadioVia-Rzeszow-21122012.mp3

Radio VIA - Rzeszów - rozmowa z s. Ryszardą Olech

Filmy

Filmik z Bolivii

Filmik z Bolivii