266px StFrancis part

Niech cię Pan błogosławi i strzeże.

Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,
niech cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku tobie swoje oblicze
i niech cię obdarzy pokojem.

"Mnie, bratu Franciszkowi, Pan dał tak rozpocząć życie pokuty: gdy byłem w grzechach, widok trędowatych wydawał mi się bardzo przykry. I Pan sam wprowadził mnie między nich i okazywałem im miłosierdzie. I kiedy odchodziłem od nich, to, co wydawało mi się gorzkie, zmieniło mi się w słodycz duszy i ciała; i potem nie czekając długo, porzuciłem świat. I Pan dał mi w kościołach taką wiarę, że tak po prostu modliłem się i mówiłem: „Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie i błogosławimy Tobie, że przez święty krzyż Twój odkupiłeś świat”.

Tak św. Franciszek wspomina swoje nawrócenie rozpoczynając pisanie Testamentu. Na ostatnich w tym roku skupieniach z św. Franciszkiem chcemy zastanowić się nad tym, czym jest nawrócenie? Jak mamy się nawracać? Z czego nawracać? DO KOGO nawracać? W tych rozważaniach towarzyszyć nam będzie o. Tycjan Kubiak, franciszkanin.

TERMIN: 21-23 czerwca
MIEJSCE: Klasztor Sióstr Serafitek, ul. św. Rocha 13, Poznań
WIĘCEJ INFO: https://www.facebook.com/events/325682304747416/
ZGŁOSZENIA: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.