Publikacje

Przedstawiamy publikacje dotyczące s. Sancji jakie ukazały się polskim na rynku wydawniczym.

Służebnica Boża Sancja Janina Szymkowiak
Savia Irena Jabłońska

To pierwsza biografia wydana drukiem. Zawiera zarys życia Bł. Sancji oparty na zeznaniach osób z nią żyjących i na dokumentach zebranych w archiwum generalnym Zgromadzenia.

Siostra Sancja (Życie Sł. Bożej Sancji Janiny Szymkowiak)
S. Idalia Stefania Wrona

Książka łączy historię Polski z dziejami życia Janiny Szymkowiak - S. Sancji (1910 - 1942). Jest wspaniałym dokumentem heroiczności Jej cnót. Pozycja bogata jest w wypowiedzi naocznych świadków, oraz wybrane wypowiedzi Sługi Bożej ukazujące bogactwo Jej życia duchowego.

Upragniona świętość. Bł. S. Sancja
Czesław Ryszka

Książka jako powieść biograficzna napisana w bardzo przystępny i przejrzysty sposób podejmuje temat dążenia S. Sancji do świętości, wcielonej w szare, zwyczajne życie. Każdy, kto bierze tę książkę do ręki czuje się pociągnięty do spojrzenia na swoją codzienność w Bożym świetle.

Bł. S. Sancja Janina Szymkowiak - Serafitka
Ks. Wojciech Zyzak

Książka z serii "Święci wśród nas" po redakcją Ks. Jana Machniaka ukazuje głębokie życie modlitwy S. Sancji. Wnosi wiele światła w pojęcie kontemplacji i oddania serca Bogu.

Sylwetka duchowa Błogosławionej Sancji Janiny Szymkowiak
Ks. Jan Machniak

Pozycja zawiera zebrane materiały z sympozjum o Bł. Sancji. Poszczególne artykuły przedstawiają między innymi drogę do świętości Błogosławionej, franciszkański rys Jej duchowości, ducha ofiary i zjednoczenie w tajemnicy Serca Jezusowego, Jej posłuszeństwo, wierność przymierzu z Bogiem.

Błogosławiona Sancja Janina Szymkowiak
Feliks Lenort

Książka zawiera biografię Bł. Sancji opartą ściśle na dokumentach archiwalnych. Zawiera kopie dokumentów oraz zbiór fotografii.

Bł. S. Sancja Szymkowiak. Myśli na każdy dzień
Ks. Paweł Wygralak

Autor opracowania podkreśla, że to co pozostawiła S. Sancja stanowi bardzo cenny materiał ukazujący Jej duchowość. Jej przemyślenia pomimo upływu lat pozostają wciąż aktualne dlatego mogą służyć pomocą w rozwoju duchowym nie tylko osobom zakonnym ale także wszystkim, którzy troszczą się o pogłębienie życia duchowego. W pozycji zachowano oryginalny styl i pisownię.

Audio

KsDrHabWygralaWyklad.mp3

Wykład ks. dr hab. Pawła Wygralaka wygłoszony podczas sesji poświęconej Bł. Sancji

Temat sesji " Wychowanie naszym zadaniem i powołaniem" Poznań, 17.11.2012, Centrum Jana Pawła II, parafia św. Rocha

Filmy

Filmik z Bolivii

Filmik z Bolivii