M. Małgorzata

Wspomnienie z beatyfikacji...

Rocznica beatyfikacji

FILM O BŁ. MATCE MAŁGORZACIE

KIM BYŁA NOWA BŁOGOSŁAWIONA? KTO BYŁ DLA NIEJ NAJWAŻNIEJSZY? CO POZOSTAWIŁA PO SOBIE?

Czuwanie przed beatyfikacją-8.06.2013

Fundamentalne zadanie każdego chrześcijanina - to stać się solą i światłem dla świata. Bł. Małgorzata i bł. Zofia pokazały swoim życiem jak można wypełnić to przesłanie Ewangelii....

Dla chwały Boga

ZAPROSZENIE

Zapraszamy na beatyfikację M. Małgorzaty Szewczyk

M. Małgorzata - życiorys

M. Małgorzata - Nieszawa

Nieszawa - malowniczo położone miasto nad Wisłą. To tutaj M. Małgorzata spędziła ostatnie miesiące życia. Wśród mieszkańców do dziś żywa jest pamięć o jej dobroci i wrażliwości na drugiego człowieka. Po śmierci, 5 czerwca 1905 roku M. Małgorzta spoczywała na nieszawskim cmentarzu aż do 1931 roku. Po uroczystym pożegnaniu przez mieszkańców jej szczatki zostały przewiezione do Oświęcimia.

M. Małgorzata - Oświęcim

Historia nszego Zgromadzenia bardzo mocno związana jest z Oświęcimiem. Tutaj M. Małgorzata rozwinęła na szeroką skalę pomoc chorym, sierotom oraz starszym osobom. Dom macierzysty, jak nazywamy klasztor oświęcimski, jest świadkiem wielkiego zaufania Bożej Opatrzności oraz poświęcenia Sióstr. Dziś w kościele klasztornym znajdują się doczesne szczątki naszej Założycielki - M. Małgorzaty Łucji Szewczyk.

Hałcnów

Hałcnów, do którego przybyła Matka Małgorzata Łucja w roku 1891, była to niewielka wioska położona nad rzeką Białą, w Galicji Zachodniej, w odległości ok. 5 km na północ od miasta Bielsko-Biała. Tutaj właśnie Matka załozyła pierwszy dom Zgromadzenia na terenie Galicji. W Hałcnowie Siostry Serafitki, dotąd bezhabitowa wspólnota, przyjęły habity franciszkańskie i objęły opieką chorych, samotnych oraz sieroty. Dom w Hałcnowie istnieje do dnia dzisiejszego i jest wymownym świadkiem początków naszego Zgromadzenia.

Testament Matki Małgorzaty

Matka Małgorzata ostatnie miesiące życia spędziła w Nieszawie. Tam też zapisała ostatnią swą wolę- TESTAMENT, który dla kolejnych pokoleń Serafitek jest mobilizacją do poszukiwania własnej tożsamości w duchu św. Franciszka.

Matka Małgorzata Szewczyk

Bóg nieustannie posyła ludzi, którzy niosą Dobrą Nowinę światu. I mówią swoim życiem: Bóg JEST!

Droga Krzyżowa z Matką Małgorzatą

Film jest pomocą do Drogi Krzyżowej, której scenariusz znajduje się w plikach do pobrania. Każda stacja prowadzi nas przez Ziemię Świętą, w której przebywała Matka Małgorzata i zatrzymując się przy Obliczu Jezusa pragniemy także spojrzeć na naszą Matkę Założycielkę, która uczy nas jak iść wiernie za naszym Panem.

Audio

KsDrHabWygralaWyklad.mp3

Wykład ks. dr hab. Pawła Wygralaka wygłoszony podczas sesji poświęconej Bł. Sancji

Temat sesji " Wychowanie naszym zadaniem i powołaniem" Poznań, 17.11.2012, Centrum Jana Pawła II, parafia św. Rocha

Filmy

Filmik z Bolivii

Filmik z Bolivii