Zgromadzenie

rekolekcje

...więcej Miłości, więcej Mocy, więcej Ciebie w życiu mym.....Bo całym sercem swoim uwielbiam Ciebie, z całej duszy swojej uwielbiam Ciebie.....Tyś Panem mym jest...

Łzy Matki

W krzyżu MIŁOŚCI nauka

Misja w Gabonie

Dziękując Bożej Opatrzności za dar beatyfikacji naszej współsiostry - Sancji Szymkowiak, podjęłyśmy jako Zgromadzenie posługę misyjną w Gabonie.Jest to państwo położone w środkowej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Gwineą Równikową, Kamerunem i Kongiem. Stolicą i największym miastem Gabonu jest Libreville. Serafitki pracują w biednej dzielnicy Melen, na peryferiach stolicy Gabonu. W Melen znajduje się narodowe Sanktuarium Matki Bożej Gabońskiej, przy którym posługujemy jako katechetki.Ponadto otaczamy opieką medyczną mieszkańców Melen oraz chorych zamieszkujących wioski położone głeboko w buszu.

Wszystko dla Jezusa

Zgromadzenie Sióstr Serafitek, które powstało w 1881 roku, od poczatku budowało swoją tożsamość i duchowość - wpatrując się w pełną wiary i ufności postawę Maryi stojącą pod krzyżem. Dlatego hasło jakie przyświeca naszemy życiu i działaniu WSZYSTKO DLA JEZUSA PRZEZ BOLEJACE SERCE MARYI jest wyznacznikiem naszej misji oraz drogą realizacji powołania każdej Serafitki.

50 lat Dzieła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Poznaniu

Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu prowadzony przez nasze Zgromadzenie obchodził w listopadzie Jubileusz 50 lecia istnienia. Wydarzenie to było okazją do podziękowania Panu Bogu za błogosławieństwo, a ludziom za każdy gest dobroci. Uroczysta Msza św. miała miejsce w kościele św. Rocha, a uczestniczyli w niej zaproszeni goście, pracownicy, podopieczni oraz siostry, które tworzyły przez lata poznański DPS.

s. Eligia Stawecka

"Pełnienie woli Bożej to modlitwa serca mego" - motto życiowe wyjątkowej Serafitki, która dla ratowania Ojczyzny gotowa była oddać życie. Porucznik, legionistka, wielka patriotka, odznaczona Krzyżem Walecznych wstapiła do Zgromadzenia Serafitek, by służyć najbardziej potrzebującym.... S. Eligia Stawecka.

Wywiad

Bł. O. Honorat Koźmiński

Bł. O. Honorat Koźmiński - gorliwy pasterz, charyzmatyczny spowiednik, oddany kierownik duchowy, inicjator ukrytego życia zakonnego, człowiek wielkiej modlitwy, wierny patriota....założyciel Zgromadzenia Sióstr Serafitek.

Audio

KsDrHabWygralaWyklad.mp3

Wykład ks. dr hab. Pawła Wygralaka wygłoszony podczas sesji poświęconej Bł. Sancji

Temat sesji " Wychowanie naszym zadaniem i powołaniem" Poznań, 17.11.2012, Centrum Jana Pawła II, parafia św. Rocha

Filmy

Filmik z Bolivii

Filmik z Bolivii