Matka Małgorzata Łucja Szewczyk

Aktualności

Piętnasta rocznica beatyfikacji S.Sancji Szymkowiak

17 sierpnia 2017, Czwartek

18 sierpnia 2002 roku św.Jan Paweł II ogłosił błogosłąwioną s. Sancję Szymkowiak - serafitkę. I wskazał ją, aby była dla nas przewodniczką w drodze ku świętości. A jej zawołanie po tych kilkunastu latach jest znane wielu osobom: ,,JAK SIĘ ODDAĆ BOGU, TO SIĘ ODDAĆ NA PRZEPADŁE!"

Modlitwa o powołania

11 czerwca 2017, Niedziela

W dniach 10/11.06.2017 w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się XIV Ogólnopolskie Nocne Czuwanie w intencji powołań i powołanych w Kościele. Idea czuwań nocnych w intencji powołań i powołanych w Sanktuarium owocuje corocznym spotkaniem osób różnych stanów. Uczestnicy, w modlitewnym zawierzeniu (Modlitwa różańcowa, Adoracja, Eucharystia o północy, Droga Krzyżowa na kalwaryjskich Dróżkach) Bogu, prosili Pana za powołanych oraz o nowe powołania w Kościele Chrystusowym.

Rocznica beatyfikacji M. Małgorzaty Szewczyk

9 czerwca 2017, Piątek

9 czerwca 2013r. ogromna radość wypełniła nasze serca. Nasza Założycielka została ogłoszona błogosławioną. Wydarzenie to miało miejsce w Łagiewnikach.Minęło już 4 lata od tej uroczystości. W naszym Przedszkolu nr 18 w Krakowie z tej okazji odbył się konkurs o patronce tego przedszkola - Bł. M. Małgorzacie. Każda grupa przygotowała prace plastyczne oraz pogłębiła swoją wiedzę. Wyróżniały się wybitnie Starszaki, które z radością i dumą opowiadały o Błogosławionej. Na uwagę zasługuje wiersz napisany przez Mamę jednego z przedszkolaków:

W Ośwęcimiu (zdjęcia)

8 czerwca 2017, Czwartek

5 czerwca 2017 spotkałyśmy się przy naszej Błogosławionej Założycielce, aby dziękować za dar jej życia i świętości. Matka Małgorzata staje się nas każdego dnia światłem na naszych drogach posługi Bogu i człowiekowi. Jej zapał i entuzjazm jest iskrą Bożą dla nas, aby otwierać się na działanie Ducha Świętego pośród naszej codzienności. Matka Małgorzata dodaje nam odwagi do podejmowania nowych wyzwań.

Audio

KsDrHabWygralaWyklad.mp3

Wykład ks. dr hab. Pawła Wygralaka wygłoszony podczas sesji poświęconej Bł. Sancji

Temat sesji " Wychowanie naszym zadaniem i powołaniem" Poznań, 17.11.2012, Centrum Jana Pawła II, parafia św. Rocha

Filmy

Filmik z Bolivii

Filmik z Bolivii