Misje

MISJE W GABONIE

Minął kolejny rok, jak Opatrzność Boża postawiła nas na Czarnym Lądzie, gdzie staramy się służyć tutejszej ludności. Mieszkamy w biednej dzielnicy Melen, na peryferiach stolicy Gabonu, Libreville. W Melen znajduje się narodowe Sanktuarium Matki Bożej Gabońskiej. Kustoszami tego Sanktuarium są Ojcowie Kapucyni z Prowincji Warszawskiej.
Przyjechałyśmy do pracy charytatywnej według założeń naszych Założycieli, czyli do chorych, biednych, najbardziej potrzebujących. Staramy się jak najlepiej, przy Bożej pomocy, wywiązywać z tego powołania.
Pragniemy z głębi serca podziękować wszystkim pomocnikom naszej misji za przesłaną pomoc medyczną do naszej przychodni oraz materiały do pracy katechetycznej. Wspólnie z podopiecznymi i biednymi, których tutaj nie brakuje składamy "Bóg zapłać" za wszelkie dobro.

Konto misyjne Zgromadzenia
Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej
(Siostry Serafitki)
ul. Łowiecka 3
30-106 Kraków

BANK PEKAO S.A.
PL 41 1240 3002 1111 0000 2885 6768
+ dla wpłat zagranicznych SWIFT: PKO PP LPW

MISJE W BOLIVII

W kwietniu 2014 roku rozpoczęłyśmy pracę misyjną na kontynencie południowoamerykańskim. Hogar de la Esperanza, czyli Dom Nadziei to punkt docelowy naszej podróży przez Atlantyk. Czekała tu na nas spora grupa dzieci w różnym wieku. Hogar to na obecną chwilę ich dom. Takich miejsc, domów dziecka w Boliwii jest bardzo dużo, jednak nasz jest dość wyjątkowy. Mieszkają tu bowiem dzieci, których rodzice aktualnie przebywają w więzieniu.
Dziewczynki i chłopcy, od 2 do 10 lat,  pozbawieni na ten czas opieki rodzicielskiej zdane są na opiekę obcych ludzi. Potrzebują nie tylko godziwych warunków życia, szansy na rozwój,  ale przede wszystkim troski i miłości. Wiele z nich ma już za sobą trudne doświadczenia  życia,  dlatego wymagają pomocy specjalistycznej i towarzyszenia w wychodzeniu z własnych traum.
Sytuacja Hogaru nie jest łatwa, codzienne wydatki, pomoc medyczna, miejsca i rzeczy wymagające reperacji, specjaliści, wszystko to pochłania wiele kosztów. Dlatego wdzięczne jesteśmy za każdą ofiarę, która krok po koku pozwoli nam na spełnianie misji, którą Pan postawił przed nami.
Adres:

BANCO BISA S.A.
Avenida 16 de Julio El Prado Nro 1628

LA PAZ
BOLIWIA
SWIFT: BANIBOLX

numery kont:

4197075011 $

4197076513 €

Dane właściciela rachunku:|
Gabriela Dutka
Adres:
Av. 24 de Septiembre
Uv. 79, 7mo anillo - zona Norte
Santa Cruz de la Sierra
Boliwia


Audio

RadioVia-Rzeszow-21122012.mp3

Radio VIA - Rzeszów - rozmowa z s. Ryszardą Olech

Filmy

Filmik z Bolivii

Filmik z Bolivii