Pośród domów-klasztorów poszczególnych wspólnot Sióstr Serafitek, rozsianych po całej Polsce i poza jej zagranicami, jest jeden, który nosi nazwę dom generalny. W historii Zgromadzenia znajdował się on kolejno w różnych miastach na terenie naszego kraju, aktualnie, od ponad pół wieku, swoje miejsce ma w Krakowie przy ul. Łowieckiej 3. Poprzez to obecne usytuowanie przynależy do Archidiecezji Krakowskiej oraz do Parafii p. w. Najświętszego Salwatora w dzielnicy Zwierzynieckiej. Jako dom generalny dla całego Zgromadzenia, jest domem głównym, w którym znajduje się siedziba zarządu generalnego, a jego wspólnotę tworzą siostry z wszystkich trzech prowincji. Równocześnie, jest to dom formacyjny dla nowicjatu naszego Zgromadzenia. Tutaj odbywają się ceremonie obłóczyn oraz dwuletnie przygotowywanie się sióstr nowicjuszek do złożenia pierwszej profesji zakonnej.
Sercem tego domu jest kaplica p. w. Matki Bożej Bolesnej. Tutaj siostry codziennie spotykają się na Eucharystii, a także na wspólnotowej i indywidualnej modlitwie, na adoracji Najświętszego Sakramentu oraz na nabożeństwach liturgicznych. Mogą też odprawiać swoje rekolekcje zakonne. Do kaplicy przychodzą również osoby świeckie, tworząc z siostrami wspólny głos uwielbienia Boga. Czasem słychać radosne śpiewy dzieci, które siostry przyprowadzają na modlitwę z przedszkola, a w niektóre dni roku sprawowana jest Msza św. i organizowane są spotkania modlitewne dla rodziców dzieci z przedszkola. Tutaj również dochodzą liczne echa przyrody, ożywiające śpiewem ptaków i szumem drzew „Pieśń słoneczną” św. Franciszka. A i słońce, zaglądając do wnętrza kaplicy poprzez kolory witraży, tworzy wokół Tabernakulum promienie lśniące pięknem nieba.
Siostry przebywające w domu generalnym czynnie włączają się w apostolstwo Zgromadzenia. Umocnione modlitwą pełnią posługę jako pielęgniarki w szpitalu, wśród chorych w mieście, prowadzą przedszkole nr 18 im. Bł. Matki Małgorzaty Szewczyk, pracują jako katechetki w szkole, żywo włączają się w działalność duszpasterską parafii, w prowadzenie kancelarii parafialnej, służą sobie nawzajem wykonując codzienne domowe obowiązki. Siostry starsze wspierają realizację chryzmatu Zgromadzenia swoją modlitwą oraz cierpieniem.Dom Generalny
ul. Łowiecka 3
38-106 Kraków

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NASZE1
mbb2 Small