Zdjęcia

Dziękczynienie w Szepetówce

Dziękczynna wyprawa do Szepiatówki, gdzie nasze siostry zawiozły relikwie i obraz bł. Małgorzaty Szewczyk. W miejscu urodzin naszej Założycielki, po uroczystej Eucharystii zoatała poświęcona tablica pamiatkowa przez Biskupa Diecezji Kamieniecko-Podolskiej Leona Dubrawskiego (franciszkanina-Bernardyna), następnie umieszczona na murze kościoła.

WSPOMNIENIE BŁ. SANCJI SZYMKOWIAK

Sanktuarium Bł. Sancji Szymkowaik zgromadziło, jak każdego roku, czcicieli błogosławionej serafitki. Liturgiczne zgromadzenie, któremu przewodniczył ks. Paweł Wygralak, Rektor WSD w Poznaniu, pochylało się nad drogą do świętości Sancji - jako udziału w powszechnym powołaniu chrześcijańskim. Uroczystości zakończyły się procesją z relikwaimi oraz oddaniem czci przez wszystkich wiernych.

DZIĘKCZYNIENIE W HAŁCNOWIE

Dnia 30 czerwca 2013 wspólnota seraficka spotkała się w Hałcnowie, by dziekować Panu Bogu za dar beatyfikacji Założycielki Zagromadzenia.Klasztor hałcnowski to ważne miejsce w historii Córek Matki Bożej Bolesnej. Tutaj otrzymałyśmy habity po 10 latach istnienia.

RODZINNY KONKURS SZOPEK...Przedszkole nr 7 w Krakowie

Nasi podopieczni z Przedszkola nr 7 w Krakowie, wraz z Rodzicami wzięli udział w Rodzinnym Konkursie Szopek. Prezentujemy prace naszych wychowanków i ich rodzin.

Mali Misjonarze Miłości - kolędnicy misyjni

Koło Misyjne działające przy parafii MB Fatimskie w Krakowie, prowadzone przez s. Iwonę, podczas kolędowania na rzecz misji.

Nieszawa dziś...

Nieszawa - malowniczo położone miasto nad Wisłą. To tutaj M. Małgorzata spędziła ostatnie miesiące życia. Wśród mieszkańców do dziś żywa jest pamięć o jej dobroci i wrażliwości na drugiego człowieka. Po śmierci, 5 czerwca 1905 roku M. Małgorzta spoczywała na nieszawskim cmentarzu aż do 1931 roku. Po uroczystym pożegnaniu przez mieszkańców jej szczatki zostały przewiezione do Oświęcimia.

Ikona dotyka serca i je przemienia

Pisanie ikon oprócz talentu wymaga poświęcenia, cierpliwości, pokory, skupienia i przede wszystkim modlitwy.

Nowe Miasto n.Pilicą

Nowe Miasto n.Pilicą to świadek ostatnich lat życia Bł. O. Honorata. Obecnie w kościele oo.Kpaucynów znajdują się relikwie naszego Załozyciela, a w pomieszczeniach klasztornych zgromadzono liczne pamiątki, fotografie i dokumenty, które pozostały po O. Honoracie.

Serafitki w Oświęcimiu.

W roku 1892 Matka Małgorzata, mając silną wiarę i ufność w pomoc Bożą, rozpoczęła budowę klasztoru w Oświęcimiu. Poświęcenie kamienia węgielnego odbyło się 1 maja 1893 roku. Kolejne prace dotyczyły budowy kościoła, który przeciągu dwu i pół lat został wybudowany w stylu neogotyckim. Nowy kościół pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej został konsekrowany 7 listopada 1899 roku. Wraz z osiedleniem się Sióstr Serafitek w Oświęcimu, rozpoczęły działalność różne dzieła na rzecz potrzebujących.

Obrazy z Hałcnowa

Hałcnów - pierwszy dom na terenie Galicji, założony przez M. Małgorzatę.

Zakład Opiekuńczo - Leczniczy w Oświęcimiu

Siostry Serafitki jako Córki Matki Bożej Bolesnej zajmują się osobami starszymi a szczególnie tymi opuszczonymi, którzy pragną spokojnie dożyć wieku sędziwego.W Oświęcimiu w ZOL swoje miejsce znalazło 50 Pań a następne czekają na przyjęcie.

Świetlica środowiskowa w Oświęcimiu

Jednym z dzieł charytatywnych prowadzonych przez Siostry Serafitki w Oświęcimiu jest świetlica środowiskowa dla dzieci i młodzieży z której korzysta ponad 30 osób.

Ludzie Gabonu

Kalwaria Zebrzydowska gościła ostatnio mieszkańców równikowego kraju afrykańskiego Gabonu. Pielgrzymi tego kraju odwiedzili Polskę by przejść po szlakach Papieża Jana Pawła II. Uważają również, że Polska jest jeszcze takim krajem gdzie można przyjechać się pomodlić z dala od zgiełku kupujących i sprzedających. Zaskoczeni byli różnicą temperatury jaka jest w Polsce. Siostry Serafitki przygotowują się do wyjazdu na misje do Gabonu, proszą o modlitwę w tej intencji.

Uroczystość otwarcia domu i poświęcenia kaplicy w DPS w Białce Tatrz.

24 kwietnia 2007 roku wielka radość zapanowała w Białce Tatrz. wśród pensjonariuszy, sióstr i ludzi dobrej woli, którzy brali udział w ceremonii poświęcenia kaplicy i otwarcia domu przez Ks. Kard F.Macharskiego. Radość w całym Zgromadzeniu sióstr Serafitek, którym charyzmat Założycieli, opieki nad chorymi i niepełnosprawnymi tak bardzo leży na sercu.

Tridium Paschalne we Francji

Okres przygotowania się do Świąt Wielkiej Nocy to czas łaski. Wielu chrzescijan przyjmuje Sakrament Chrztu i Pierwszej Komunii. Oto kilka zdjęć mówiących o tych przeżyciach.

Św. Elżbieta Węgierska

Oto kilka obrazków przedstawiających św. Elżbietę

Tęskno mi Boże, dla mnie na Zachodzie ...

Od 40 lat Siostry Serafitki pracują wśród chorych w Montmorency- mieście pierwszych polskich emigrantów z 1830 roku.

Dom w Kalwarii Zebrzydowskiej

Po wizycie w Kalwarii Zebrzydowskiej Ojca św. Jana Pawła II w 2002 roku Siostry Serafitki rozpoczęły budowę nowego domu w miejsce starego, zniszczonego małego domku.Dziś mogą powiedzieć, że dzięki pomocy Bożej budowa została prawie ukończona.

Zamordowani a żyją

Ostatnimi laty Kościół Katolicki został ubogacony nowymi męczennikami. 30 zakonników i zakonnic oddało swe życie jako owoc dobrze pojętej nauki Jezusa Chrystusa. Nie ma większej miłości nad tą gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.

Misje w Algierii

Od 1976 - 1994 roku Siostry Serafitki pracowały w Algierii na misjach służąc cierpiącym w szpitalu i pomagając polskim kooperantom i ich rodzinom.

Wigilia w stołówce dla biednych w Oświęcimiu

22 grudnia w stołówce dla biednych prowadzonej przez Siostry Serafitki w Oświęcimiu odbyła się wigilia dla 200 biednych miasta Oświęcimia.Przybyli przedstawiciele MOPS oraz ks. proboszcz. Mszą św. rozpoczęło się spotkanie a potem przy akompaniamencie kolęd wszyscy uczestnicy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.

Domy wspólnot zakonnych prowincji oświęcimskiej

W prowincji oświęcimskiej aktualnie znajduje się 23 wspólnoty i 2 wspólnoty na Białorusi.

Przedszkole Nowy Targ

Dzieci z Przedszkola Sióstr Serafitek w Nowym Targu

Jubileusz 125 lecia w Oświęcimiu

17 września 2006 roku, w dzień stygmatów św. Franciszka, wspólnota sióstr Serafitek w Oświęcimiu przeżywała uroczystości związane z Jubileuszem 125 lecia powstania Zgromadzenia

Audio

RadioVia-Rzeszow-21122012.mp3

Radio VIA - Rzeszów - rozmowa z s. Ryszardą Olech

Filmy

Filmik z Bolivii

Filmik z Bolivii