266px StFrancis part

Niech cię Pan błogosławi i strzeże.

Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,
niech cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku tobie swoje oblicze
i niech cię obdarzy pokojem.

Tymi skupieniami zakończyłyśmy nasz "onoBoski" rok formacyjny. Była Bezludna Wyspa, była pielgrzymka do Ziemi Świętej śladami Matki Małgorzaty, było totalne ogołocenie i ubóstwo, było odbudowanie utraconego zaufania, było Nabożeństwo Plecaka, była wspólna urodzinowa radość, był czas spędzony z podopiecznymi naszego Domu Pomocy... A przede wszystkim był Jezus, który działał w każdej minucie!

Dzięki Bogu i Wam za ten czas! <3

Więcej na: https://www.facebook.com/events/341127126323512/


W najbliższy piątek (15.06) zapraszamy do Poznania na ostatnie już weekendowe dni skupienia z cyklu "oneBoskie!". Tym razem naszą bohaterką i przewodniczką będzie - bo nie może być inaczej! - Matka Małgorzata. Będziemy w jej życiu i postawie szukać inspiracji dla naszej codzienności i naszego osobistego naśladowania Jezusa. Szczególnie będziemy chciały się zatrzymać nad tematem ubóstwa: czym ono właściwie jest? Czy jest dobre czy złe? Czy "opłaca się" być ubogim?

Zaczynamy jak zawsze w piątkowe popołudnie Eucharystią o godz. 18.00 w Sanktuarium s. Sancji czyli w kościele św. Rocha w Poznaniu, a kończymy w niedzielę po obiedzie.
(Tym razem jest także możliwość wyjazdu z nami do Możdżanowa - rodzinnej miejscowości s. Sancji. Wyjazd w piątek rano - w celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt.)

Więcej o naszych dniach skupienia na https://www.facebook.com/events/341127126323512/

Kontakt i zgłoszenia:
s. Łucja Opiela
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 516896270

Zapraszamy na rekolekcje do Rzeszowa. Potrzebne: otwarte serce na działanie łaski. Reszte zostawiamy Panu Bogu.
 plakat czerwiec
"Miłość nie jest kochana" wołał św. Franciszek. Wielu, tę Miłość, która dała się za nas ukrzyżować odrzuca. Dlatego też chcieliśmy wynagrodzić Zranionemu Sercu Jezusa i z piątku na sobotę (23/24 luty) w domu sióstr serafitek w Biłgoraju trwaliśmy na nocnym czuwaniu. Rozpoczęło się ono od konferencji wygłoszonej przez ks. Krzysztofa na temat czym jest i czym nie jest prawdziwa miłość. Treści zawarte w tej konferencji mogliśmy zgłębiać przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. O północy odbyła się w Msza święta, a potem droga krzyżową i adoracja krzyża.
Dziękuję bardzo serdecznie tym wszystkim, którzy w tej modlitwie uczestniczyli. Niech Chrystus wynagrodzi Wam wszelki trud, który dla Niego podjęliście.

W Poznaniu 85. rocznicę śmierci s. Eligii Staweckiej uczciłyśmy weekendowymi dniami skupienia dla dziewczyn, podczas których przyglądałyśmy się tej niezwykłej serafitce i zastanawiałyśmy się czego może nas dzisiaj nauczyć? Naszą przewodniczką po jej życiu była s. Maksymiliana Gustyn. Oprócz modlitwy Słowem Bożym i Eucharystii miałyśmy wiele okazji, aby rozpoznać naszych duchowych wrogów, opracować taktykę defensywy i kontrataku, a ostatecznie rozprawić się z nimi na dobre – zarówno w przenośni jak i dosłownie. Jednak wiemy, że gdyby nie Jezus – bo to On jest zawsze tym, który walczy w naszym imieniu – to poległybyśmy w każdej naszej bitwie, dlatego Jemu przede wszystkim chwała i dzięki za ten czas, jaki mogłyśmy razem spędzić w franciszkańskiej, radosnej wspólnocie, która się z nas tak szybko zawiązała.

Dziękujemy Wam za ten czas i już zaczynamy przygotowania do wielkopostnych ,,onych
boskich,, z Matką Bożą Bolesną - zapraszamy!Więcej zdjęć na:
https://photos.app.goo.gl/8MnonKkOl8eMEgRr1